Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tigan i pjerrët për skuqje - Wok 26 cm Delimano Ceramica Intenso

-30%

Forma revolucionare e tiganit të thellë Intenso me diameter 26 cm, ju lejon te ktheni ushqimet si një shef i vërtetë kuzhinë. Asnjë kuzhinë nuk është e kompletuar pa tiganin i cili ju lejon të skuqni me shpejtësi dhe të njëjtin intensitet nxehtësie e cila qëndron në bazën e tiganit. Veshja CeramikaForte marka nr.1 ne treg.

 

Tigan i pjerrët për skuqje - Wok 26 cm Delimano Ceramica Intenso

Çmimi: 5.490 Lekë


Oferta: 3.840 Lekë

Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Forma revolucionare e tiganit të thellë Intenso me diameter 26 cm, ju lejon te ktheni ushqimet si një shef i vërtetë kuzhinë. Asnjë kuzhinë nuk është e kompletuar pa tiganin i cili ju lejon të skuqni me shpejtësi dhe të njëjtin intensitet nxehtësie e cila qëndron në bazën e tiganit. Veshja CeramikaForte marka nr.1 ne treg.

 

Më shumë
Detajet e produktit

Bëhuni profesionist në kuzhinë me enët revolucionare Intenso

Asnjë kuzhinë nuk është e kompletuar pa një tigan të thellë në të cilin mund të përziejë lehtësisht dhe shpejtë dhe në të njëjtën nxehtësi në bazën e tiganit. Dizenjuar me një formë revolucionare e shumë të veçantë e cila ju lejon të ktheni dhe rrotulloni ushqimet si një profesionist, tigani Inteso si asnjë tjetër! Ktheni ushqimet si nje kuzhinier profesionist dhe impresiononi te ftuarit tuaj special.

E RE! Veshja qeramike NR.1 në treg!

Shtresa e brëndshme qeramike CeramicaForte ka dhe një veçori speciale: kur ushqimi vendoset në një sipërfaqe uniforme të nxehtë, ai menjëherë mbërthen vlerat ushqimore, lëngun, freskinë dhe shijen brënda tij. Dhe ju nevoitet vetëm një pike vaj për të lyer tiganin. Në këtë mënyrë ju do të shërbeni vakte plot shije, pa kalori të tepërta dhe kolesterol.

Deri në 50% më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

Deri në 2 herë më shumë jetëgjatësi*

Deri në 3 herë më pak ngjitje*

Avantazhet kryesore të linjës Intenso!

1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

2.Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 

3. Vetëm një pikë vaj

Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm..

4. Stil Modern dhe i sofistikuar Italian

Prodhuar në Itali, enet e linjes Delimano Ceramica Intenso janë prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit ne ngjyre te zeze në veshjen e jashtme dhe shtresës qeramikë ne ngjyre pana në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

5.Mbështetje Eco ndaj mjedisit

Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën. Meqënëse me këto enë ju nevoitet vetëm një pikë vaj për të lyer tiganin, ju mund ti thoni lamtumirë kalorive të tepërta dhe kolesterolit.

Delimano Ceramica Intenso Sloped Wok

Informacione Shtesë

Kombinimi i Materialeve më Cilësore me më shumë Stil dhe Inovacion

Prodhuar duke përdorur vetëm materialet më cilësore për rezistencë afatgjate: alumin i cilësisë së pare me silikon enamele në veshjen e jashtme dhe Qeramik Delimano CeramicaForte në brendësi.

Sipërfaqja me Standartet më të mira në Treg për Rezistencën ndaj Gërvishtjeve dhe Ngjitjes

Delimano Ceramica Intenso Wok përfaqson cilësinë më të mire të eneve te disponueshme ne tregun e sotem. Përveç se nuk ndryshket qeramika CeramicaForte është testuar se ngjit deri ne 3 here me pak, është deri ne 50% me rezistente ndaj gervishtjeve dhe 2 here me jetegjate se market e tjera te disponueshme ne tregun e sotem.

Përdoret në çdo sipërfaqe përfshirë dhe sobat me Induksion

Enët Delimano Ceramica Intenso mund të përdoren në të gjitha sipërfaqet për gatim, dhe në ato me induksion.

E lëmuar dhe Pa-pore për Pastrim të Shpejtë dhe të Lehtë

Qeramika është PTFE- bazuar në teknologjinë sol-gel (që nënkupton që veshja e qeramikës është nuk është mbuluar me ngjitës) kjo sjell si pasojë një sipërfaqe të plotë dhe kompakte, gjithmonë të butë dhe pa pore. Kjo nënkupton që ushqimi nuk do të ngjisi në enë dhe pastrami do të jetë i lehtë.

Rekomandohet për:

 • ata që kërkojnë më të mirën në shfrytëzimin e energjisë në mënyrë sa më efiçente
 • ata që duan të investojnë në produkte jetëgjata, ekologjike dhe që nuk ngjisin
 • fillestare dhe profesionistë që kërkojnë të kenë enët më të mira në treg
 • ata që kërkojnë një enë e cila nuk ngjit, nuk gërvishtet dhe nuk ndryshket
 • individ dhe familje të synojnë gatime të shëndetshme dhe plot shije
 • ata që janë të ndërgjegjegjshëm dhe e duan mjedisin
 • ata që pëlqejnë stilin modern dhe elegant Italian
Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Kapaciteti 2.7 l
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës gaz, induksion, qeramik
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Pesha 1.05 kg
Përmasat 26 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C
Sensor Nxehtësie Po

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality