Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tigan për skuqje Delimano Ceramica Delicia

Photo
Video
-30%

Tigan për skuqje Delicia është ajo që ju duhet në kuzhinën tuaj për të gatuar biftek të shijshëm me perime, omlete apo peshk. Deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg, 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg, 2 herë më shumë jetëgjatësi.

Tigan për skuqje Delimano Ceramica Delicia

Çmimi: 3.490 Lekë


Oferta: 2.443 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Tigan për skuqje Delicia është ajo që ju duhet në kuzhinën tuaj për të gatuar biftek të shijshëm me perime, omlete apo peshk. Deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg, 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg, 2 herë më shumë jetëgjatësi.

Më shumë
Detajet e produktit

Përdorni enët e gatimit më inovative

Tigani për skuqje Delicia është pjesë e linjës më të re të enëve të kuzhinës Delimano Ceramica Delicia prodhuar me material alumin të përparuar dhe smalt silikoni blu në pjesën e jashtme dhe harmonizimin e efektit të gurit me qeramikën CeramicaForte në veshjen e brëndshme e cila është qeramika më e mirë organike e disponueshme në treg në ditet e sotme.  Një element i rëndësishëm në kuzhinën tuaj, ky tigan është dizenjuar në formë rrethore në pjesën e poshtme të tij e cila bën të mundur shpërndarjen e nxehtësisë në të gjithë pjesën e poshtme e ndërkohë anesoret e tij do të qëndrojnë të ftohta.

Mengjes i pasur me vlera ushqyese

Sepse Delimano CeramicaForte është shumë e lëmuar dhe jo poroze, ju duhet thjeshtë një pikë vaj për të lyer të gjithë sipërfaqen e tiganit. Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën .

Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian, tigani per skuqje Delimano Ceramica Delicia është prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enët e linjes Delimano Ceramica Delicia me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Informacione Shtesë

Avantazhet

Marka Kryesuese në treg Veshja CeramicaForte 3 Herë më pak ngjitje

Deri në 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg dhe  2 herë më shumë jetëgjatësi.

Materiale miqësore për mjedisin të cilat janë më të mira për shëndetin e të dashurve tuaj

Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Kurseni kohë, para dhe energji

Falë shpejtësisë që ka për tu ngrohur tigani dhe përçueshmërisë së lartë të nxehtësisë, ju do të kurseni energji dhe para dhe nuk do të humbisni kohë.

Rezistente ndaj gërvishtjeve, nuk ngjit mund te lahen edhe në lavastovilje

Tiagni Delimano Ceramica Delicia Frypan është rezistent ndaj temperaturave deri ne 450°C dhe ndaj gërryerjeve nga detergjentet.Rezistente ndaj gërvishtjeve, nuk ngjit mund te lahet edhe në lavastovilje me detergjent të butë, do të ruaj shkëqlimin edhe pas shumë larjesh.

Rekomandohet për:

 • ata të cilët preferojnë të përdorin produkte me materiale cilësore dhe eficente
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
 • të dashuruarit me stilin modern dhe të sofistikuar Italian
 • ata të cilet janë duke kërkuar për produkte të cilat janë praktike në përdorim dhe lahen lehtësisht, e të cilat i rezistojnë kohës

Informacione mbi produktin:

Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme

Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Material Properties

Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli  Delimano

Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.

Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C

Përdoret në: sobë me gaz, sobë me korrent & sobë me xham qeramik.

Përmasa: Të disponueshëm në diameter 20, 24 dhe 28cm

Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, qeramik
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm qeramik
Pesha 0.6 kg
Përmasat 20 cm, 24 cm, 28 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C
Sensor Nxehtësie Po

Vlerësimet e klientëve 1 Vlerësime

5

1 Vlerësime

Produktet 1

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality

Anxhela

www.delimano.al

16/04/2017

5
Super

Produktet 1