Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tenxhere Salce Sauce Pan - 16 cm Delimano Ceramica Intenso

Photo
Video
-40%

Tenxhere për pregatitjen e salcave të ndryshme, me një diameter 16cm dhe material qeramik i cili nuk lejon ngjitjen e ushqimeve. Veshja CeramikaForte marka nr.1 në treg.

Tenxhere Salce Sauce Pan - 16 cm Delimano Ceramica Intenso

Çmimi: 3.490 Lekë


Oferta: 2.090 Lekë

Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Tenxhere për pregatitjen e salcave të ndryshme, me një diameter 16cm dhe material qeramik i cili nuk lejon ngjitjen e ushqimeve. Veshja CeramikaForte marka nr.1 në treg.

Më shumë
Detajet e produktit

Insvestoni për enët me cilësinë më të mirë për kuzhinën tuaj

Tigani është një ndër enët më të përdorshme në kuzhinë, në krahasim me enët e tjera. Ai është ideal për zjerjen e ujit, pregatitjen e salcave, pregatitjen e supave të ndyshme dhe perimeve, ky tigan është një element kryesor i cili nuk duhet të mungojë në kuzhinën tuaj. Pse nuk investoni për cilesinë më të mirë në treg?

Pregatisni vakte të pasura me vlera ushqimore dhe plotë aromë

Tigani për salca Delimano Intenso është dizenjuar me veshjen e brendshme Delimano CeramicaForte e cila renditet ndër markat më të mira për vetitë e saj që nuk ngjit. Përdorni vetëm një pikë vaj, dhe ju do të pregatisni pjata të pasura me vlera ushyqese dhe me aromë të shijshme. Ka një përçueshmëri të shkëlqyer të nxehtësisë dhe kjo nënkupton se ushqimi gatuhet në mënyrë të njëtrajtshme gjatë gjithë kohës ndërsa lëngjet, vlerat ushqimore dhe shija mbeten të mbërthyera aty.

E RE! Veshja qeramike NR.1 në treg!

Shtresa e brëndshme qeramike CeramicaForte ka dhe një veçori speciale: kur ushqimi vendoset në një sipërfaqe uniforme të nxehtë, ai menjëherë mbërthen vlerat ushqimore, lëngun, freskinë dhe shijen brënda tij. Dhe ju nevoitet vetëm një pike vaj për të lyer tiganin. Në këtë mënyrë ju do të shërbeni vakte plot shije, pa kalori të tepërta dhe kolesterol.

 • Deri në 50% më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Deri në 2 herë më shumë jetëgjatësi*

 • Deri në 3 herë më pak ngjitje*

Avantazhet kryesore të linjës Intenso!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Stil Modern dhe i sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enet e linjes Delimano Ceramica Intenso janë prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit ne ngjyre te zeze në veshjen e jashtme dhe shtresës qeramikë ne ngjyre pana në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOAdhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën. Meqënëse me këto enë ju nevoitet vetëm një pikë vaj për të lyer tiganin, ju mund ti thoni lamtumirë kalorive të tepërta dhe kolesterolit.

Informacione Shtesë

Avantazhet

Gatuani më shpejtë duke kursyer kohë dhe para

Qeramika është ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme  sepse siguron shpërndarjen e energjisë dhe nxehet shpejtë,  duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Kombinimi i Materialeve më Cilësore me më shumë Stil dhe Inovacion

Prodhuar duke përdorur vetëm materialet më cilësore për rezistencë afatgjate: alumin i cilësisë së pare me silikon enamele në veshjen e jashtme dhe Qeramik Delimano CeramicaForte në brendësi.

E lëmuar dhe Pa-pore për Pastrim të Shpejtë dhe të Lehtë

Qeramika është PTFE- bazuar në teknologjinë sol-gel (që nënkupton që veshja e qeramikës është nuk është mbuluar me ngjitës) kjo sjell si pasojë një sipërfaqe të plotë dhe kompakte, gjithmonë të butë dhe pa pore. Kjo nënkupton që ushqimi nuk do të ngjisi në enë dhe pastrami do të jetë i lehtë.

Rekomandohet për:

 • cilindo që është duke kërkuar per nje tigan i cili është shumë funksional dhe rezistent
 • cilindo që është duke kërkuar një tigan i cili nuk ngjit dhe nuk gërvishtet
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • kushdo që preferon modernen por edhe stilin e sofistikuar dhe elegant italian
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të

Informacione mbi produktin:

 • Diametri: 16 cm
 • Material i jashtem: bazë alumin me smalt silikoni në pjesën e jashtme
 • Material i brëndshëm: veshje qeramikë ekologjike dhe jetëgjatë Delimano CeramicaForte
 • Tipar i veçantë: Doreze e butë ergonomike me termosensor të integruar
 • Mirëmbajtja: mund të lahet edhe në lavastovilje
 • Rezistente ndaj temperaturave: deri në 450° C
 • Përdoret në: sobë me gaz, sobë me korrent, sobë me xham qeramik & sobë me induksion.

Veçori të materialit:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve*
 • deri ne 3 herë më pak ngjitje*
 • deri ne 2 herë më shumë jetëgjatësi*

*krahasuar me markat më të mira të qeramikës në treg.

 

Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Kapaciteti 1.3 l
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës gaz, induksion, qeramik
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Pesha 0.5 kg
Përmasat 16 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C
Sensor Nxehtësie Po

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality