Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tenxhere e thellë Pot - 20/24 cm Delimano Ceramica Delicia

Photo
Video
-30%

Cilesia më e mirë në treg, tenxhere me diametër 20 dhe 24 cm, prodhuar me alumin të përparuar dhe smalt silikoni blu në pjesën e jashtme dhe harmonizimin e efektit të gurit me qeramikën CeramicaForte në veshjen e brëndshme. Nuk ngjit, nuk gërvishtet, rezistente, për një jetesë të shëndetshme.

 

Tenxhere e thellë Pot - 20/24 cm Delimano Ceramica Delicia

Çmimi: 6.490 Lekë


Oferta: 4.543 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Cilesia më e mirë në treg, tenxhere me diametër 20 dhe 24 cm, prodhuar me alumin të përparuar dhe smalt silikoni blu në pjesën e jashtme dhe harmonizimin e efektit të gurit me qeramikën CeramicaForte në veshjen e brëndshme. Nuk ngjit, nuk gërvishtet, rezistente, për një jetesë të shëndetshme.

 

Më shumë
Detajet e produktit

Gatuani në perfeksion

Tenxhere e thellë pjesë e produkteve të linjës Delimano Ceramica Delica prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern me efektin e gurit dhe shtresë qeramikë në pjësën e brendshme, prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

Pregatisni vakte të shijshme duke kursyer energji

Veshja CeramicaForte me pamjen e gurit është një produkt i cilësisë së lartë që ofron ushqime të shëndetshme pa yndyre - duke përdorur vetëm një pikë vaj për të lyer sipërfaqen e tenxheres për të pregatitur gjellën apo salcën. Temperatura shpërndahet menjëherë në tenxhere, dhe kërkon më pak energji për tu ngrohur dhe rezultati do të jetë ushqime të cilat janë të pasura me vlera ushqyese.

Miqësore me mjedisin

Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA, qeramika është një alternative e shëndetshme dhe gjithashtu është shumë e mirë edhe për mjedisin – veshja me Delimano CeramicaForte është organike dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

Dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enët e linjes Delimano Ceramica Delicia me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Informacione Shtesë

Avantazhet

Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

Prodhuar me materiale të cilësisë së lartë - bazë alumini të përparuar me smalt silikoni në shtresën e jashtme dhe veshje miqësore me mjedisin dhe jetëgjate Delimano CeramicaForte në pjesën e brendshme dhe ju do të gatuani duke përdorur shumë pak yndyre.

Marka Kryesuese në treg Veshja CeramicaForte 3 Herë më pak ngjitje

Përbërje natyrale dhe organike veshja e brendshme CeramicaForte ka provuar nga testet 3 herë më pak ngjitje, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe 2 herë më shumë jetëgjatësi  nga market e tjera.

Siperfaqe e lëmuar, jo poroze dhe e lehtë për tu pastruar

Qeramikae përdorur në enët Delimano është shumë e butë dhe jo poroze, kështu ushqimet nuk do të ngjisin në tigan dhe do të jetë shumë e lehtë për tu pastruar. Gjithashtu ato mund të lahen edhe në lavastovilje.

Rekomandohet për:

 • ata të cilët duan të gatuajnë në mënyre moderne dhe efiçente
 • cilindo që është duke kërkuar produktet më të mira në treg
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
 • kushdo që preferon modernen por edhe stilin e sofistikuar dhe elegant italian

Informacione mbi produktin:

Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme

Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri.

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg>
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli  Delimano

Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.

Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C

Përdoret në: sobë me gaz, sobë me korrent & sobë me xham qeramik.

Përmasa: 20, 24 cm

Vëllimi: 4,00 L; 6,70 L

Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Kapaciteti 4 l, 6.7 l
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, qeramik
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Pesha 1.25 kg
Përmasat 20 cm, 24 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C
Sensor Nxehtësie Po

Vlerësimet e klientëve 2 Vlerësime

5

2 Vlerësime

Produktet 2

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality

Ilda

www.delimano.al

07/03/2017

Tigani delimano ,super prodhim
Ky produkt ja vlen te blihet

Teuta

www.delimano.al

31/05/2015

Sa litershe eshte, ose sa cm eshte e thelle kjo tenxhere?

Produktet 2