Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tenxhere e cekët - Skillet 24cm Delimano Ceramica Intenso

Photo
Video
-50%

Tenxhere e cekët dhe praktike me dy doreza mbajtëse me veshje qeramike perfekte për gatimin e makaronave dhe salcave të ndryshme. Veshja CeramikaForte marka nr.1 ne treg.

Tenxhere e cekët - Skillet 24cm Delimano Ceramica Intenso

Çmimi: 4.490 Lekë


Oferta: 2.245 Lekë

Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Tenxhere e cekët dhe praktike me dy doreza mbajtëse me veshje qeramike perfekte për gatimin e makaronave dhe salcave të ndryshme. Veshja CeramikaForte marka nr.1 ne treg.

Më shumë
Detajet e produktit

E domosdoshme në çdo kuzhinë: tenxhere Skillet e madhe dhe praktike

Delimano ju prezanton tenxheren inovative skillet me veshje qeramike e cila do të ndryshojë mënyrën e gatimin përgithmonë. Sipërfaqe e tenxheres është e butë dhe joporoze dhe rezistente ndaj gërvishtjeve, në këtë mënyrë ushqimet nuk do të ngjisin dhe pastrimi i saj do të jetë shumë i lehtë.

Nuk ka rëndësi nëse ju jeni të apasionuar pas gatimit apo e konsideroni si diçka që duhet bërë, ju nuk mund t'ja dilni pa tenxheren e cekët e cila ju ndihmon të pregatisni vakte të shijshme çdo ditë apo festa speciale.

Me këtë tenxhere ju mund të pregatisni:

 • Makarona të shijshme me salcë,
 • Pregatisni supë,
 • Oriz me perime,
 • Gjellëra tradicionale,
 • Patate të skuqura,
 • Rizoto të shijshme,
 • dhe shumë specialitete të tjera

Falë qeramikës e cila nuk lejon ngjitjen e ushqimeve ju mund të përdorni vetëm një pikë vaj për të lyer sipërfaqen e enës.

Dizajn i bukur Italian dhe veshje Elegante e Argjëndtë në Brendësi

Delimano Ceramica Intenso është një linjë e re e zvilluar në bashkëpunim me furnitor Italian e cila zëvendëson linjën Delimano Ceramica Supremo. Kjo linjë ka një dizajn tërheqës dhe modern në stilin Italian – plot shkëlqim dhe elegancë silicon i zi enemali në veshjen e e jashtme dhe qeramik e argjëndtë në veshjen e brendshme. Një enë e këndshme gatimi që bën më moderne çdo kuzhinë.

E RE! Veshja qeramike NR.1 në treg!

Shtresa e brëndshme qeramike CeramicaForte ka dhe një veçori speciale: kur ushqimi vendoset në një sipërfaqe uniforme të nxehtë, ai menjëherë mbërthen vlerat ushqimore, lëngun, freskinë dhe shijen brënda tij. Dhe ju nevoitet vetëm një pike vaj për të lyer tiganin. Në këtë mënyrë ju do të shërbeni vakte plot shije, pa kalori të tepërta dhe kolesterol.

 • Deri në 50% më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Deri në 2 herë më shumë jetëgjatësi*

 • Deri në 3 herë më pak ngjitje*

Avantazhet kryesore të linjës Intenso!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Stil Modern dhe i sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enet e linjes Delimano Ceramica Intenso janë prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit ne ngjyre te zeze në veshjen e jashtme dhe shtresës qeramikë ne ngjyre pana në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqiminqë vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën. Meqënëse me këto enë ju nevoitet vetëm një pikë vaj për të lyer tiganin, ju mund ti thoni lamtumirë kalorive të tepërta dhe kolesterolit

Informacione Shtesë

E lëmuar dhe Pa-pore për Pastrim të Shpejtë dhe të Lehtë

Qeramika është PTFE- bazuar në teknologjinë sol-gel (që nënkupton që veshja e qeramikës është nuk është mbuluar me ngjitës) kjo sjell si pasojë një sipërfaqe të plotë dhe kompakte, gjithmonë të butë dhe pa pore. Kjo nënkupton që ushqimi nuk do të ngjisi në enë dhe pastrami do të jetë i lehtë.

Kombinimi i Materialeve më Cilësore me më shumë Stil dhe Inovacion

Prodhuar duke përdorur vetëm materialet më cilësore për rezistencë afatgjate: alumin i cilësisë së pare me silikon enamele në veshjen e jashtme dhe Qeramik Delimano CeramicaForte në brendësi.

Sipërfaqja me Standartet më të mira në Treg për Rezistencën ndaj Gërvishtjeve dhe Ngjitjes

Delimano Ceramica Intenso Wok përfaqson cilësinë më të mire të eneve te disponueshme ne tregun e sotem. Përveç se nuk ndryshket qeramika CeramicaForte është testuar se ngjit deri ne 3 here me pak, është deri ne 50% me rezistente ndaj gervishtjeve dhe 2 here me jetegjate se market e tjera te disponueshme ne tregun e sotem.

Rekomandohet për:

 • ata që kërkojnë më të mirën në shfrytëzimin e energjisë në mënyrë sa më efiçente
 • ata që duan të investojnë në produkte jetëgjata, ekologjike dhe që nuk ngjisin
 • fillestare dhe profesionistë që kërkojnë të kenë enët më të mira në treg
 • ata që kërkojnë një enë e cila nuk ngjit, nuk gërvishtet dhe nuk ndryshket
 • individ dhe familje të synojnë gatime të shëndetshme dhe plot shije
 • ata që janë të ndërgjegjegjshëm dhe e duan mjedisin
 • ata që pëlqejnë stilin modern dhe elegant Italian
Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Kapaciteti 2.4 l
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës gaz, induksion, qeramik
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Pesha 0.8 kg
Përmasat 24 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C
Sensor Nxehtësie Po

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star