Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tenxhere e cekët Skillet - 24cm Delimano Ceramica Delicia

Photo
Video
-30%

Tenxhere e cekët Skillet me diametër 24 cm ideale për gatime të shpejta dhe pregatitjen e rizotos dhe salcave të ndryshme. Prodhuar me materiale cilësore që nuk ngjisin, nuk gervishten dhe ju do të gatuani pa yndyrë. Më e mira në treg , rezistente, për një jetesë të shëndetshme.

Tenxhere e cekët Skillet - 24cm Delimano Ceramica Delicia

Çmimi: 3.990 Lekë


Oferta: 2.793 Lekë

Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Tenxhere e cekët Skillet me diametër 24 cm ideale për gatime të shpejta dhe pregatitjen e rizotos dhe salcave të ndryshme. Prodhuar me materiale cilësore që nuk ngjisin, nuk gervishten dhe ju do të gatuani pa yndyrë. Më e mira në treg , rezistente, për një jetesë të shëndetshme.

Më shumë
Detajet e produktit

Tenxhere praktike me materialin më të mirë në treg

Tenxherja Delimano Skillet prodhuar me materialet më cilësore në treg, me dorezat praktike të saj është një element bazë i cili nuk duhet të mungojë në kuzhinen tuaj. Baza prej alumini dhe veshja e qeramikës mundësojnë përçueshmërinë e nxehtësisë në të gjithë enën për rezultate të shkelqyera në çdo kohë. Testuar si një ndër materialet të cilat nuk lejojnë ngjitjen dhe gërvishtjen dhe ju lejojnë të gatuani duke ruajtur aromën dhe vlerat ushqyese.

Materiale miqësore për mjedisin të cilat janë më të mira për shëndetin tuaj

Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian, Delimano Ceramica Delicia Skillet është prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enët e linjes Delimano Ceramica Delicia me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Informacione Shtesë

Avantazhet

Shije perfekte me enët revolucionare të gatimit

Tenxherja Delimano Ceramica Delicia është prodhuar më materialet më cilësore: bazë alumini të përparuar me smalt silikoni në shtresën e jashtme dhe veshje miqësore me mjedisin dhe jetëgjate Delimano CeramicaForte në pjesën e brendshme. Ndryshe nga veshjet e tjera që nuk ngjisin, veshja me Delimano CeramicaForte është organike, nuk përmban PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Nuk ngjit, nuk gërvishtet, 2 herë më shumë jetëgjatesi

Përbërje natyrale dhe organike veshja e brendshme CeramicaForte ka provuar nga testet 3 herë më pak ngjitje, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe 2 herë më shumë jetëgjatësi  nga market e tjera.

Shumë e lehtë për tu pastruar, ushqimet nuk ngjisin

Qeramikae përdorur në enët Delimano është shumë e butë dhe jo poroze, kështu ushqimet nuk do të ngjisin në tenxhere dhe do të jetë shumë e lehtë për tu pastruar.Gjithashtu ato mund të lahen edhe në lavastovilje.

Rekomandohet për:

 • cilindo që kërkon një tenxhere praktike per te gatuar ushqime per te familjen dhe miqte
 • cilindo që kërkon një tenxhere lehtësisht të përdorshëm dhe që kursen energjinë
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
 • kushdo që preferon modernen por edhe stilin e sofistikuar dhe elegant italian

Informacione mbi produktin:

Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme

Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri.

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli  Delimano

Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.

Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C

Përdoret në: sobë me gaz, sobë me korrent & sobë me xham qeramik.

Diametri: 24 cm

Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Kapaciteti 2.4 l
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, qeramik
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Pesha 0.7 kg
Përmasat 24 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C
Sensor Nxehtësie Po

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality