Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tave për pjekje Roaster - 35x27 cm Delimano Ceramica Delicia

Tave për pjekje, prodhuar me material alumin të përparuar dhe smalt silikoni blu në pjesën e jashtme dhe harmonizimin e efektit të gurit me qeramikën CeramicaForte në veshjen e brëndshme. Një enë e pazëvëndësueshme në çdo kuzhinë dhe për këdo që pëlqen pjekjen dhe pregatitjen e ëmbëlsirave. Nuk ngjit, rezistente ndaj temepraturave deri në 450°C, e lehtë për tu pastruar, përmasa: 35 x 27 cm

 

Tave për pjekje Roaster - 35x27 cm Delimano Ceramica Delicia
5.990 Lekë
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Tave për pjekje, prodhuar me material alumin të përparuar dhe smalt silikoni blu në pjesën e jashtme dhe harmonizimin e efektit të gurit me qeramikën CeramicaForte në veshjen e brëndshme. Një enë e pazëvëndësueshme në çdo kuzhinë dhe për këdo që pëlqen pjekjen dhe pregatitjen e ëmbëlsirave. Nuk ngjit, rezistente ndaj temepraturave deri në 450°C, e lehtë për tu pastruar, përmasa: 35 x 27 cm

 

Më shumë
Detajet e produktit

Linja inovative e enëve të kuzhinës

Tava për pjekje është pjesë e linjës më të re të enëve të kuzhinës Delimano me efektin e gurit dhe dizajnin e tij tërheqës. Prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë, rezistente ndaj gervishtjeve, gërryerjeve dhe sipërfaqe e lëmuar e cila nuk ngjit.

Tave për pjekje prodhuar me materialet më të mira në treg të cilat nuk ngjisin dhe janë dizenjuar në mënyrë të veçantë që të gatuani duke përdorur shume pak yndyre, mjafton vetëm një pikë vaj për të lyer sipërfaqen e tavës dhe gjithashtu do të ruani vlerat ushqyese dhe shijen.

Një proçes miqësor ndaj natyrës i cili është më i miri për shëndetin tuaj

Ndryshe nga veshjet e tjera që nuk ngjisin, veshja me Delimano CeramicaForte është organike, nuk përmban PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian, tenxheret dhe tiganët e setit Delimano Ceramica Delicia All-in-One Premium Set janë prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

Informacione Shtesë

Avantazhet

Cilësitë e veshjes CeramicaForte Ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme

Qeramika është ideale për gatime të shëndetshme. ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme sepse siguron përçueshmëri profesionale të nxehtësisë dhe ngrohje të shpejtë, kështu ju do të përfitoni më shumë kohë dhe energji gjatë proçesit të gatimit. Ju do te kurseni kohe dhe energji.

Nuk ngjit, nuk gërvishtet dhe rezistente ndaj gërryerjeve

Deri në 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg dhe  2 herë më shumë jetëgjatësi.

Lehtësi në pastrim & lahen edhe në lavastovilje

Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm. Kjo nuk lejon ushqimin të ngjitet dhe ju do të shijoni të gjitha benefitet duke konsumuar ushqime të shëndetshme. Tava mund të lahet edhe në lavastovilje.

Rekomandohet për:

 • familjet apo individët të cilët janë duke kërkuar për tavë me përmasë të madhe
 • ata të cilët dëshirojnë të pregatisin vaktet më të mira për familjen dhe miqtë e tyre
 • individët të cilët ndjekin një regjim ushqimor të shëndetshëm
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
 • kushdo që preferon modernen por edhe stilin e sofistikuar dhe elegant italian

Informacione mbi produktin:

Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme

Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri.

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.

Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C

Përmasa: 35 x 27 cm

Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Kapaciteti 5.8 l
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Pesha 1.15 kg
Përmasat 35 x 27 cm
Rezistenca e temperaturës 450°C

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality