Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tigan per skuqje Delimano Stone Legend

Nje set i cili do të zëvendësoj të gjitha tenxheret dhe tiganët e gërvishtur, Stone Legend nga Delimano. Zieni, piqni, gatuani dhe skuqni ushqimet tuaja të preferuara.

Seti përfshin:

 • Tiganin për skuqje 28 cm
 • Tavën e rrumbullakët 28 cm
 • Kapak qelqi 28 cm
Tigan per skuqje Delimano Stone Legend
Nga 2.990 Lekë Deri në
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Nje set i cili do të zëvendësoj të gjitha tenxheret dhe tiganët e gërvishtur, Stone Legend nga Delimano. Zieni, piqni, gatuani dhe skuqni ushqimet tuaja të preferuara.

Seti përfshin:

 • Tiganin për skuqje 28 cm
 • Tavën e rrumbullakët 28 cm
 • Kapak qelqi 28 cm
Më shumë
Detajet e produktit

Shije tradicionale në kuzhinën moderne

Gatuani ushqimet tuaja të preferuara me enën speciale Delimano. Sipërfaqja e saj përbëhet nga grimca të vogla të gurit, të cilat lidhen në mënyre të tille që sipërfaqja e gurit e grumbullon nxehtësinë dhe e shpërndan atë gradualisht duke mundësuar gatimin edhe në temperatura të ulëta. Ushqimi gatuhet njësoj dhe kështu i ruan të gjitha shijet natyrale të ushqimit –për shije tradicionale që ofron vetëm ushqimi i gatuar në gur.

Është perfekte për:

 • Pregatitjen e ushqimeve pa yndyrë, veshja e saj nuk ngjit dhe ka nevojë vetëm për një pikë vaj.
 • Pregatitje të vezëve, peshkut apo ushqime tjera që në enë tjera gjithëmonë ngjisin.
 • Ushqime që pregatiten në furrë si pite të ndryshme apo tava të ndryshme
 • Gatuani shije tradicionale që ofron vetëm ushqimi i gatuar në një gur të vërtetë.

Shumë funksionale dhe e përshtatshme për të gjitha llojet e sobave, duke përfshirë edhe ato me induksion

E sigurtë dhe e qëndrueshme, kjo enë mund të përdoret në të gjitha llojet e sobave duke përfshirë edhe ato me induksion. Sipërfaqja jo-ngjitëse nuk do të ngjis apo djeg ushqimin dhe është shumë e lehtë për tu pastruar.

Nga soba direkt në furrë

Ju do të adhuroni Stone Legend! Pasi është e përshtatshme për të gatuar në sobe por edhe për të pjekur në furrë, ju mund të hiqni Stone Legend Round Mould nga soba dhe ta fusni direkt në furrën tuaj .... duke e bërë të përkryer për të gjitha llojet e gatimeve, duke përfshirë supa, salca, tava madje edhe ëmbëlsira!

Pregatitja e darkave familjare me ketë enë do të jetë shumë e lehtë

Inspirohuni nga kuzhinat botërore dhë gatuani me lehtësi specialitetet tuaja tradicionale dhe ëmbëlsira të ndryshme..

 • Lazanjë Italiane

 • Byrek

 • Kek Slloven

 • Gatime të furrës

 • Ëmbëlsira

 • Pastiçe

Material që nuk ngjit dhe nuk gërvishet!

Tava 2ne1 Delimano nuk ngjit dhe nuk gërvishet, pa përmbajtje të PFOA dhe kimikate të tjera të dëmshme që përdoren në enët e tjera. Kenaquni me avantazhet e saj:

 • Rezistencë të përkryer nga gërvishjet dhe kimikatet!
 • Sipërfaqe e fortë por e lëmuar, dhe  jo-ngjitëse .
 • Minerale naturale të grimcave të gurit që ruajnë shijen dhe vlerat ushqyese të gatimeve.
 • Ekologjik, 100% material riciklues.
 • Ngjyrë e jashtme që zgjat.

 

Informacione Shtesë

Avantazhet e materialeve natyrale të enëve të kuzhinës

Delimano Stone Legend Round Mould kombinon përfitimet natyrale të gurit dhe smaltit për të ju sjellur ju një material 100% jo-toksik, pa përmbajtje PFOA që nuk çliron kimikate në ushqimin tuaj si enët e zakonshme. Pra, Stone Legend Mould karakterizohet me:

Një material natyral – I përbërë nga pluhuri i qelqit i ndërthurur në bazë (çelikut në këtë rast) nga ngrohja në temperatura të nxehta deri në 850 ° C.

Një material special– I përdorur nga Grekët e lashtë, Persianët, Keltët për një pëçueshmeri të shkëlqyeshme të nxehtësisë

Lidhje unike e materialve të Gurit dhe Smaltit

 • 1 SHTRESAT E VESHJES
  • Veshje titani të përforcuar në bazë
  • Veshje të brendshme pjesërisht titan dhe grimca natyrore
  • Veshje guri në sipërfaqe
1 2
 • 2 SHTRESA BAZË
  • Pjesë të poshtme smalti
  • Smalt i ngjyrosur çelik me përmbajtje të ulët të karbonit
Të dhëna teknike
Kapaciteti 1,8 l; 2,5 l
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, induksion, qeramik
Materiali bazë çelik inoks
Materiali i brendshëm gur quantanium
Përmasat 24 cm; 28 cm

Vlerësimet e klientëve 1 Vlerësime

5

1 Vlerësime

Produktet 1

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality

Vlerësuar nga Jurgen

07/06/2017

Tigani Stone Legend
Eshte ideale per kuzhinen pasi mund te gatuaj me pak vaj.

Produktet 1