Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tavë Katrore 27x27 Stone Legend CopperLUX

Photo
Video
-42%

Gatuani dhe piqni shpejt, shëndetshëm dhe plot shije

Tavë katrore për pjekje me përmasë 27x27cm me materiale shumë cilesorë për gatime të shëndetshme.

 • Rezistente ndaj gërvishtjeve, nuk ngjit, pa përmbajtje toksike (100% pa PFOA), efiçente në energji.
 • Mund të përdoret në të gjitha sobat (edhe me induksion) dhe në furrë.
 • Perfekte për gatim dhe pjekje të përbërësve në sasi të madhe si mish apo peshk.
Tavë Katrore 27x27 Stone Legend CopperLUX

Çmimi: 5.990 Lekë


Oferta: 3.490 Lekë

Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Gatuani dhe piqni shpejt, shëndetshëm dhe plot shije

Tavë katrore për pjekje me përmasë 27x27cm me materiale shumë cilesorë për gatime të shëndetshme.

 • Rezistente ndaj gërvishtjeve, nuk ngjit, pa përmbajtje toksike (100% pa PFOA), efiçente në energji.
 • Mund të përdoret në të gjitha sobat (edhe me induksion) dhe në furrë.
 • Perfekte për gatim dhe pjekje të përbërësve në sasi të madhe si mish apo peshk.
Më shumë
Detajet e produktit

Magjia e veshjes së mrekullueshme QuanTanium

Tava katrore inovative me veshje QuanTanium përmban:

 • Copëza Titanium që e bëjnë tavën më të fortë dhe shumë rezistente
 • Copëza Guri që e bëjnë veshjen me rezistente ndaj gërvishtjeve dhe bejnë të mundur shpërndarjen e nxehtësisë gradualisht në ushqim, duke i dhënë më shumë shije dhe vlera ushqyese - sikur po gatuani në gurë të vërtetë
 • Copëza bakri për shpërndarje më të mirë të nxehtësisë dhe që ju kursejnë kohe dhe energji gjatë gatimit

Miqësor me mjedisin dhe shëndetin

Enameli i përdorur në tavën Delimano Stone Legend 27x27 mbron çelikun dhe është 100% i riciklueshëm, për të kontribuar në një mjedis të shëndetshëm dhe jo toksik (100% pa PFOA) për të parandaluar që kimikatet e dëmshme të hyjnë në ushqimin dhe në trupin tonë.

Materiale premium për gatime premium

Tavë katrore Delimano Stone Legend Copperlux 27x27 ka veti të shkëlqyeshme që nuk ngjisin me përdorimin e vetëm një pike vaj për përgatitjen e vakteve të shëndetshme, pa yndyrë. Është gjithashtu rezistente ndaj gërvishtjeve dhe në përsosmëri e sigurt të përdoret më çfarëdolloj pajisje kuzhine metalike, nuk dëmtohet dhe nuk liron toksina të dëmshme brënda në ushqim..

 • marinoni

 • piqni

 • servirni

Mos u shqetësoni më për djegjen e enëve të gatimit

Tava Delimano Stone Legend Copperlux 27x27 me një veshje shumë rezistente e cila nuk digjet dhe që është shumë e lehtë për tu pastruar – thjeshtë pastrojeni me një copë të paster ose mund ta lani në pjatalarëse.

Lehtësi në përdorim dhe pastrim

Enët nuk digjen dhe veshja e tyre nuk lejon ngjitjen e ushqimeve, pastrimi është shumë i lehtë. Këto enë mund të lahen edhe ne pjatalarëse për të kursyer kohë.

Avantazhet e veshjes QuanTanium:

 • Mund të përdoret në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kurseni deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Lahet në pjatalarëse.
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Gatuani vetem me një pikë vaj.
 • Nuk ngjit.
 • Prodhuar në Spanjë.

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe jetëgjatë. Tiganët, tenxheret dhe tavat që përmbajnë çelik janë të balancuar më mirë pasi janë më të rënda. Çeliku është i mirënjohur për vetinë e tij të ruajtjes së nxehtësisë dhe prandaj është shumë i përdorshëm në enët e kuzhinës.

 • Pse enamel?

  Mbron çelikun me një shtresë xhami, ka strukturë të fortë dhe rezistente ndaj shokut termik. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë.

 • Pse veshje Whitford QuanTanium me copëza guri dhe bakri?

  Rezistente ndaj gervishtjeve & nuk ngjit, gatuani vetem me nje pike vaj, dhe mund ti perdorni edhe me aksesore metali. Veti shume te mira ne shperndarjen e nxehtesise - gatuani me shpejt dhe kurseni energji!

Struktura e enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Smalt i ngjyrosur në çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalti në çelik
 3. Çelik i cilësisë së lartë
 4. Shtresa e parë e brëndshme smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brëndshme smalt në çelik
 6. Shtresa e parë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®– me copëza guri të vërtetë dhe bakri
 8. Shtresa e tretë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Të dhëna teknike
Add Info 100% PFOA free
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, induksion, qeramik
Materiali veshje zmalti
Materiali bazë çelik
Materiali i brendshëm quantanium
Përmasat 28 x 27 x 7 cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star