Nuk keni produkte në shportë

Provo

Seti Delicia me 6 enë Delimano Ceramica Delicia

Photo
Video

Linja me e re e enëve moderne me dizajnin e gurit blu. Shtresë e jashtme me veshje aluminit  dhe shtresë e brendshme cilësore qeramikë e cila nuk ngjit CeramicaForte. Pa përmbajtje PTFE, për një jetë më të shëndetshme. Seti me 6-pjesë përfshin:tigan 24cm, tigan i thellë i pjerrët 26cm, tenxhere e cekët 24cm, kapak qelqi 24cm, tavë e rrumbullakët 26cm, tigan i pjerrët krepash 25cm.

Seti Delicia me 6 enë Delimano Ceramica Delicia
23.990 Lekë
17.000 Lekë Club5
Na telefono në: 04 451 44 00
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Linja me e re e enëve moderne me dizajnin e gurit blu. Shtresë e jashtme me veshje aluminit  dhe shtresë e brendshme cilësore qeramikë e cila nuk ngjit CeramicaForte. Pa përmbajtje PTFE, për një jetë më të shëndetshme. Seti me 6-pjesë përfshin:tigan 24cm, tigan i thellë i pjerrët 26cm, tenxhere e cekët 24cm, kapak qelqi 24cm, tavë e rrumbullakët 26cm, tigan i pjerrët krepash 25cm.

Më shumë
Detajet e produktit

Seti me 6-Enë kuzhine ju Ofron paisjet thelbësore

Po gatuani proshutë dhe vezë për mëngjesin tuaj, një fileto salmoni në tigan për një drekë të shëndetshme, po mendoni për tortën me çokollatë që do të përgatisni për ditëlindjen e fëmijës tuaj,  apo ndonjë recetë speciale nga ato të librit të kuzhinës. Delimano Ceramica Delicia All-in-One Set do t’ju ndihmojë në gatimet tuaja. Përmban të gjitha enët bazë plus dy forma të reja unike: tigani i pjerrët i krepave 25cm që ju garanton krepa me formë të plotë pa u copëtuardirekt në pjatën tuaj si dhe tiganin e thellë të pjerrët 26cm me të cilin mund të ktheni ushqimin si një profesionist.

Marka Kryesuese në treg Veshja CeramicaForte 3 Herë më pak ngjitje

Përbërje natyrale dhe organike veshja e brendshme CeramicaForte ka provuar nga testet 3 herë më pak ngjitje, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe 2 herë më shumë jetëgjatësi  nga market e tjera.

Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën. Meqënëse me këto enë ju nevoitet vetëm një pikë vaj për të lyer tiganin, ju mund ti thoni lamtumirë kalorive të tepërta dhe kolesterolit.

Mbështetje Eco ndaj mjedisit

Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Prodhuar në bashkëpunim me furnitor Italian, tenxheret dhe tiganët e setit Delimano Ceramica Delicia All-in-One Premium Set janë prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enët e linjes Delimano Ceramica Delicia me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqimin që vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Informacione Shtesë

Me enët Qeramike Gatuani më Shpejt duke Kursyer Kohë dhe Para

Qeramika është ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme sepse siguron përçueshmëri profesionale të nxehtësisë dhe ngrohje të shpejtë, kështu ju do të përfitoni më shumë kohë dhe energji gjatë proçesit të gatimit.

Shërbeni Vakte të Shëndetshme Plot Shije

Shtresa e brendshme qeramike CeramicaForte ka dhe një veçori speciale: kur ushqimi vendoset në një sipërfaqe uniforme të nxehtë, ai menjëherë mbërthen vlerat ushqimore, lëngun, freskinë dhe shijen brënda tij. Dhe ju nevoitet vetëm një pike vaj për të lyer tiganin. Në këtë mënyrë ju do të shërbeni vakte plot shije, pa kalori të tepërta dhe kolesterol.

Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

Kombinimi i Materialeve më Cilësore me Best Performance

Të gjitha enët e setit Delimano Ceramica All-in-One Premium Set prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme.

Të lehta në Pastrim, Përdorim edhe në Lavastovilje

Qeramikae përdorur në enët Delimano është shumë e butë dhe jo poroze, kështu ushqimet nuk do të ngjisin në tigan dhe do të jetë shumë e lehtë për tu pastruar. Gjithashtu ato mund të lahen edhe në lavastovilje.

Rekomandohet për:

 • për familje dhe persona që kërkojnë një set cilësorë me enët e domosdoshme
 • për ata që investojnë në produkte inovative dhe që kursejnë energjinë e kuzhinës tuaj
 • për ata që shqetësohen për një jetesë të shëndetshme  dhe zgjedhin produkte ekologjike
 • kushdo që dëshiron të ushqehet shëndetshëm
 • kushdo që duhet të kujdeset për konsumimin e yndyrnave
 • për njërëz të zënë me punë që nuk duan të humbasin kohë duke përgatitur vakte të shëndetshme
Të dhëna teknike
Garanci shtesë 2 vite
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, qeramik
Materiali bazë alumin
Materiali i brendshëm ceramicaforte
Pesha 4.3 kg
Përmasat multiple sizes
Rezistenca e temperaturës 450°C
Sensor Nxehtësie Po

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

 
1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality